افزایش حملات DDoS در ماه آخر میلادی

همانطور که در خبر قبلی دیده اید وب سایت های بی بی سی طی یک حمله DDoS در روز آخر میلادی از دسترس خارج شد.

طاهرا حملات DDoS در ماه آخر میلادی به اوج خود رسیده بود ،حملات بزرگ DDoS گزارش شد و اهداف زیادی مورد حمله قرار گرفتند؛ حملات علیه وب سایت بی بی سی، ایکس باکس، PSN و یک سری وب سایت های دولتی در آمریکا و اروپا از مهم ترین این حملات بوده است.

اما ظاهرا طی خبر ها و آنالیز ها می توان حدس زد که تمامی این حملات از قبل برنامه ریزی شده اند؛ حملاتی که درست قبل از رسیدن به تعطیلات کریسمس باعث مسدود کردن خدمات دولتی؛ و سرویس های بازی و تفریحی و … کرده اند که به نوعی در ذهن مردم تداعی کننده این باشد که هنوز دولت قدرت کافی را برای برخورد با حملات سایبری را ندارد و به نوعی دلسردی در مردم در آستانه سال نو به وجود آورند.

به عنوان مثال، در اوایل هفته گذشته در شیکاگو، یک حمله بزرگ جهت ضرب زدن به زیر ساخت دولتی بوستون رخ داد:

این حملات در تاریخ ۱۵ دسامبر گرفت و در آن سرور های فراهم کننده اینترنت شهر بوستون را تحت تاثیر قرار داد، همچنین دیگر سازمان هایی که از این سرور ها استفاده می کردند دچار اختلال شده اند از جمله آتش نشانی شهر بوستون !.مقامات اعلام کردند با اینکه حملات شدید بوده اما خدمات اورژانس  هیچ اختلالی نداشتند چرا که از سرویس جداگانه استفاده می کردند.

در این سوی اقیانوس اطلس نیز ترکیه با حملات DNS Amplification  توسط گروه Anonymous مورد حمله قرار گرفت؛ و هدف حمله توسط گروه ناشناس ها حمایت این دولت از تروریست های داعش دانست و طی بیانیه ای اعلام کردند:

اگر شما حمایت از داعش را متوقف نکنید، ما حملات خود را به زیر ساخت های اینترنت-بانک ها و سایت های دولتی را ادامه خواهیم داد؛ همچنین زیر ساخت های فرودگاه ها ؛ نظامی؛ و خصوصی را مورد حمله قرارخواهیم داد؛ همچنین Anonymous  گفت سرنوشت شما در دستان خودتان است !

حمله به زیر ساخت های اینترنت ترکیه بار دیگر این سوال را مطرح کرد که آیا دولتی در حال حمایت از بزرگترین گروه هکری دنیاست؟

همیشه باید مراقب حملات DDoS بود ؛آنها ممکن است عواقب خطرناکی داشته باشند و به اقتصاد و زیر ساخت های یک کشور لطمه بزنند و همیشه یک حمله DDoS این نیست که وب سایت شخصی شما Down شود و یا نتوانید از ایکس باکس خود استفاده کنید !

1 نظر برای “افزایش حملات DDoS در ماه آخر میلادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *