هاست کلود لینوکس

CloudLinux یک تکنولوژی  در سطح هسته است (kernel-Level) که باعث محیطی با ثبات تر می شود. این تکنولوژی از حملات و اثرات مخرب Host و یا VPS  های همسایه و نزدیک به آن حفاظت کرده و از Crash شدن سایت ای که بر روی سرور آن کلودلینوکس نصب شده است جلوگیری می کند.

cloudlinux-spike

CloudLinux  در سال ۲۰۱۰ وبرای هر میزبانی وب که در مورد ثبات ، امنیت و دائمی  بودن سرور برای استفاده  به بازار عرضه شد.
CloudLinux از سایت های مشتری که در حال استفاده از بیش از حد منابع  سرور و یا سواستفاده از سخت افزار سرور کنترل کرده و اگر از منابع زیاد استفاده کند سرور را به سطح سرور  امن (Safe Server Level)  برده و به طور کامل  محافظت سایت را از حمله های احتمالی انجام می دهد.

CloudLinux ثبات سرور ها و امنیت آن ها با کپسوله سازی (Encapsulating)  هر سایت و مشتری  در یک محیط  امن  جداسازی کرده (Isolated) که به این محیط امن و جدا کننده محیط مجازی و سبک وزن (LVE(Lightweight Virtual Environment می گویند.

کلودلینوکس  قابل  تعویض و ارتقا در لینوکس های مختلف از جمله لینوکس CentOS است که Admin سیستم به راحتی می تواند هاست های اشتراکی ، وب هاست ها  را به کلودلینوکس تبدیل کند.

کلود لینوکس دارای CageFS است. هر یوزر  سیستم فایل مجازی که منحصر به فرد به خود است  کپسوله می شود  داراست و از دیدن کاربران  به یکدیگر جلوگیری می کند.CageFS   امکان جلوگیری از تعدادی از حملات ا ز جمله حملات افشای اطلاعات  داراست که اصل و اصول آن ایزوله کردن یوزر ها و سیستم فایل های مجازی است.

محیط سبک مجازی یا LVE چیست ؟

LVE یک تکنولوژِی ایزولاسیون می باشد که باعث افزایش ظرفیت سرور خواهد شد . LVE مقدار منابع شامل ( CPU,I/O ,Memory ) منحصر به یک پروسه از هر کاربر را محدود می نماید ، LVE یک پوسته سبک و نامرئی می باشد و LVE اکانت ها را در سرورهای میزبانی وب اشتراکی محصور نموده و به سرویس دهندگان اجازه نظارت و کنترل روی مصرف پردازنده را خواهد شد.
LVE چه کارهایی می تواند انجام دهد ؟

به سرویس دهندگان اجازه کنترل منابع مصرفی هر حساب کاربری را خواهد داد .
از اینکه یک سایت سرور را کند نموده و یا کلا از دسترس خارج کند جلوگیری خواهد نمود.
ظرفیت سرور شما را بوسله کنترل منابع افزایش خواهد داد ، حال می توانید تعداد اکانت بیشتری را روی یک سرور میزبانی نمائید.
شناسایی سایتهایی مه مصرف بیش از اندازه منابع دارند و با این کار میتوانید طبق نیاز آنها سرویس ارائه نمائید .
ریسک پائین و افزایش کارایی و بهره وری در سرور های میزبانی سایت اشتراکی
افزایش کارایی سرور
و …….

سرویس هاست سنترال هاستینگ از نوع هاست کلود لینوکس می باشد که امنیت هر چه بیشتر را برای شما فراهم می آورد.

منابع:
http://www.server.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *