چرا سی پنل (cPanel) ؟

سی پنل چیست؟

سی پنل  (cPanel) یکی از رایج ترین و محبوب ترین کنترل پنل های مدیریت سایت در هاست های اشتراکی است. سی پنل دارای تمام ویژگیها و امکانات لازم برای مدیریت تمام جنبه های وب هاستینگ و مدیریت وب می باشد. این امکانات بسیار ساده، قابل فهم و میباشد و به همین دلیل هر کاربری حتی با دانش کم می تواند به راحتی با آن کار کند و وب سایت خود را مدیریت کند.

cpanel-logo

از طریق سی پنل، کاربر می تواند کاربران بیشتری را اضافه کند و رمز عبور کاربران وب سایت را مدیریت کند، دامین و ساب دامین اضافه کند، اکانت های ایمیل را مدیریت کند , وب سایت را از ورود اسپم یا آدرس های IP مضر محافظت کند و در کل بدین ترتیب سایت را ایمن کند.
سی پنل دارای امکانات خوب دیگری نیز می باشد مثلا مدیریت کردن پایگاه داده با استفاده از سی پنل بسیار آسان است. در ویزارد (wizard) مربوط به پایگاه داده MySQL و PHPMyAdmin کاربر می تواند با نحوه مدیریت فعالیت های پیچیده ای مانند ساخت دیتابیس، مدیریت کردن کاربران و رمز عبورهای جدید، تنظیم دیتابیس SQL برای هماهنگی با دومین و ساب دومین های مختلف و گرفتن بکاپ آشنا شود. در اینجا همچنین کاربر می تواند کنترل دیتابیس را از راه دور با استفاده از Remote MySQL برعهده بگیرد. کاربر به راحتی می تواند میزان پهنای باند و فضای دیسک استفاده شده را بفهمد ,از سایت خود بک آپ بگیرید یا آن را ریستور کند.
آنچه در بالا به آن اشاره شد فقط ابزار رایجی هستند که اکثر وب مسترها برای مدیریت کردن وب سایت شان از آنها استفاده می کنند و امکانات سی پنل فراتر از این است. با استفاده از سی پنل یک کاربر معمولی می تواند خیلی سریع به یک مدیر حرفه ای وب سایت تبدیل شود زیرا کار با سی پنل و فهم آن بسیار ساده است. واسط کاربر گرافیکی graphical user interface) GUI) سی پنل بسیار ساده و در عین حال سیستماتیک است و تمام ابزارهای وب موردنیاز یک کاربر را با ارائه آیکن ها و منوهای آسان و قابل فهم در اختیارش قرار می دهد. تمام مطالب با جزئیات کامل بیان می شوند و به کارگیری ابزارها و اپلیکیشن های مختلف حتی برای تازه واردان نیز بسیار آسان می باشد. سی پنل همچنین دارای ویزاردهای اتومات مختلف و انواع آموزشات است تا به کاربر در فهم امکانات و به کارگیری آنها کمک کند و به همین دلیل در زمان اندک کاربر می تواند در مدیریت کردن وب سایت و دیتابیس خبره شود. سی پنل مناسب و سازگار برای سیستم عامل لینوکس می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *