بر Uptime (آپ تایم) وب سایت خود نظارت کنید

آپتایم چیست؟

آپتایم به معنی مدت زمان در حال اجرا بودن سرور است(به مدت زمانی که سرور بدون اختلال سرویس ارائه می دهد). اگرشما مدیر یک وب سایت هستید احتمالا آپتایم وب سایتتان برای شما مهم است ! چرا که دوست دارید وب سایت شما همیشه برای کاربران در دسترس باشد و به همین دلیل همیشه به دنبال سرویس دهندگانی هستید که بتوانند درصد بالایی از آپتایم را تضمین کنند.

اگر چه خرابی سرورها و مشکلات آنها مانند ارتقا نرم افزاری و یا ارتقا امنیتی سرور اجتناب ناپذیر می باشد اما شرکت ها همواره به دنبال کاهش زمان قطعی هستند. در حال حاضر برخی شرکت ها سرمایه گذاری های بزرگی را در این بخش انجام داده اند تا بتوانند بازدهی و عملکرد سرورها را به صورت ۷/۲۴ تضیمن کنند.

در حال حاضر در تبلیغات سرویس دهنگان هاست مختلف تضمین آپتایم ۹۹% بسیار دیده می شود که شاید در نگاه اول بگویید درصد بالایی است اما آیا می دانستید که همین ۱ درصد تفاوت می تواند به طور متوسط برای هر وبسایت ۱۵ دقیقه در روز عدم دسترسی باشد؟ برای سایت های معتبر و پربازدید همین امر می تواند تأثیر قابل ملاحظه ایی در تجارتشان داشته باشد. برخی از شرکت های وب هاستینگ در تلاش برای ارایه آپتایم ۹۹.۹% هستند که زمان قطعی روزانه در حدود ۲ الی ۳ دقیقه خواهد بود.

چگونه آپتایم وب سایت خود را بررسی کنیم؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه می توانیم آپتایم وب سایت خود را بررسی و مانیتورینگ کنیم و از مدت زمان و تعداد دفعاتی که سایت در دسترس نمی باشد اطلاع یابیم! ما در این مطلب ۳ وب سایت خدمات دهنده در خصوص آپتایم را به شما معرفی می کنیم:

۱- سامانه مانیتورینگ هایپراسپین (هاست ایران)

هایپراسپین - آپ تایم

هایپراسپین – آپ تایم

” شبکه ی هایپرسپین از سال ۲۰۰۲ تا کنون در کشور سنگاپور به صورت رسمی فعالیت می کند. ما به کمک سیستم های قدرتمند مانیتورینگ خود به مشتریان خود این امکان را میدهیم تا کارایی و بازده سرویس های خود را به بهترین نحو بالا ببرند و به این وسیله باعث افزایش فروش و اطمینان مشتریانشان شوند. در حال حاضر ما بوسیله ی شبکه ی قدرتمند کسترده ی خود در نقاط مختلف جهان بهترین بستر را برای راه اندازی یک سرویس مانیتورینگ قدرتمند برای شرکت های اینترنتی فراهم آورده ایم..”

وب سایت : http://www.siteuptime.ir

۲٫ سرور پینگ

سرور پینگ - آپتایم

سرور پینگ – آپتایم

“سیستم مانیتورینگ سرور و بررسی آپتایم سرور و سایت سرور پینگ، یک سیستم کاملا منحصر بفرد با امکان بررسی آپتایم و مانیتورینگ پروتکل ها و سرویس های گوناگون سایت و سرور شما می باشد و این سیستم از طریق ارسال ایمیل و پیامک (پیام کوتاه) اقدام به ارسال گزارش و اخطارهای “دان تایم” سرور و سایت شما می نماید”

وبسایت : http://www.serverping.ir

۳٫ Uptime robot

Uptime robot

Uptime robot

Uptime robot یکی از وب سایت های معروف و شناخته شده در زمینه مانیتورینگ اپ تایم می باشد که وب سایت شما را از ۵۰ سرور در نقاط مختلف جهان به مدت هر ۵ دقیقه بررسی می کند.

وب سایت : http://uptimerobot.com

6 نظر برای “بر Uptime (آپ تایم) وب سایت خود نظارت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *